[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Středočeský kraj


Z tiskových zpráv a článků

14.2., 1.3. a 8.3. pořádá agentura MADI regionální workshopy v hotelu Olympic v Praze.
V Praze a následně v Brně proběhne od 26.1. do 14.2. festival filmů ze současných a budoucích členských zemí EU.
Jihočeské pohádkové království, Jihočeské hypostezky a Místní akční skupina Strakonicko si Vás dovolují pozvat do Informačního centra venkovských regionů, kde bude od pondělí 30. ledna probíhat informační a prezentační akce.
V předvánočním čase se v Informačním centru venkovských regionů představil region ze severu Čech - Tolštejnské panství.
Od 13. do 12.2. probíhá v Modrém sálu Slovenského institutu v Praze 1, v Jilské ulici 16 výstava 4.trienále ex libris Bratislava. Kurátorem výstavy je PhDr. Ivan Panenka.
V pondělí 5.12. se konala velkolepá "Mikulášská nadílka z Vysočiny a mikroregionu Telčska" v ICVR na Staroměstském náměstí.
Prezentace se účastnil Doc.PhDr. Jiří Patočka CSc., náměstek ministra pro místní rozvoj pověřený řízením sekce regionální politiky a Ing. Jaroslav Trávníček, vedoucí odboru rozvojových programů v cestovním ruchu MMR.
Ve dnech 9. - 11. září 2005 v moravských lázních Luhačovice uskutečnil 13. ročník Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů, jejichž vyvrcholením byl sobotní hlavní festivalový pořad s názvem Malí nositelé tradic a jejich učitelé - Kdo nás učí tancovat, zpívat a hrát. Festival, jehož součástí...
3. 9 od 16.00 hod - Měsíc nad řekou - III. Festival "Na vodě" přehrady Lučina nad Tvarožnou Lhotou. V bohatém večerním programu vystoupí Heavens shore, Eva Henychová, Hukl . Dále je připraven ohňostroj a balet nad vodní hladinou. Rozmanité občerstvení zajištěno,Hlavní pořadatel Sdružení sarkander 4.9...
2.ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Pražský Jarmark" se uskuteční na Ovocném trhu v Praze 1 od 30.8. do 4.9.2005. Jarmark bude otevřen 30.srpna již od 14,00 hodin a oficiální začátek festivalového programu bude ve 20,00 hodin. Během šesti dnů konání festivalu se představí celkem 35 souborů,...
Opět se přiblížila doba, kdy se ve Lhotce pod Ondřejníkem konají Sochovy národopisné slavnosti. Konají se na počest Vincence Sochy, sběratele lidových písní a tanců okolo hory Ondřejníka, zakladatele a dlouholetého vedoucího folklorního souboru Pilky, který větší část svého života prožil právě ve LhotcePůvodně...
Pozvánka na několik festivalů uzavírající letošní tak trošku uplakané léto.
Ve dnech 17. - 21.srpna 2005 se v Písku uskuteční XI. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2005". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční a domácí folklorní soubory, včetně dětských.
V sobotu 30. července 2005 se již počtvrté koná Festival česneku na zámku v Buchlovicích, v jeho překrásném parku a výstavních prostorách. Festival česneku na zámku je slavností v rozsahu, který je jedinečný nejen v České republice, ale i v Evropě, takovou slavnost slaví na světě jen málo zemí (USA,...
Na začátku měsíce června a července zahájil prezentace PSČ a MAS Via rustica nový náměstek ministra pro regionální rozvoj Doc.Ing. Jiří Patočka, CSc.
V týdnu od 11.7. se představuje v Informačním centru venkovských regionů podruhé také aktivní region Podzvičinska.
Ve dnech 8. - 10. července 2005 se uskutečnil ve Svatobořicích - Mistříně VIII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu MISTŘÍN 200. Trvalá nepřízeň počasí donutila pořadatele všechny pořady uskutečnit v místním kulturním domě.
30.6. v 11.00 hodin proběhla v budově ministerstva pro místní rozvoj ČR tisková konference ICVR, která byla připravena ve spolupráci s regiony Buchlova, Rýmařovska, Blatenska, Telčska, Srdce Čech a Železnobrodska ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu.
Ve dnech 8.- 10. července 2005 se uskuteční VIII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu MISTŘÍN 2005 ve Svatobořicích - Mistříně v obecním sportovním areálu U Dvora. Podle nového programového schématu spolupráce při pořádání folklorních akcí na Kyjovsku se festival koná ve čtyřletých intervalech...
Ve dnech 9.- 13. července 2005 se již počtvrté koná mezinárodní folklorní festival se zajímavým názvem a programem Evropské setkání souborů v Telči a Třešti.
Ve dnech 7. - 10. července 2005 se v západočeských Klatovech uskuteční již XII. ročník mezinárodního folklorního festivalu s bohatým programem i zahraniční účastí.
V týdnu od 6.6. se představuje v ICVR středočeský region Přemyslovské střední Čechy.
Prezentace zlínského mikroregionu v ICVR
FESTIVAL "SENIOŘI 2005" se uskuteční ve vinařském areálu Plže v Petrově, 21. května 2005.
Ve dnech 3.- 5. června 2005 se uskuteční jubilejní X. ročník Jihočeského folklorního festivalu v Kovářově.
Lázně Velké Losiny/ 14. a 15. května
V týdnu od 25.4 do 29.4. proběhla v prostorách Informačního centra venkovských regionů prezentace regionů z Orlických hor.
Pan ministr Ing.Jiří Paroubek zahájil v pondělí prezentaci jihočeské místní akční skupiny Krajina srdce. Tato prezentace potrvá dokonce až do 22. dubna.
Od 6. do 8. května bude v obci Tuchlovice u Kladna pořádán již dvanáctý ročník mezinárodního folklorního festivalu.
Nejmenší mikroregion ze všech současných partnerů projektu zahájil tento týden v Informačním centru venkovských regionů svou prezentaci slavnostním otevřením.
10. ročník přehlídky mimopražských profesionálních divadel zahájila výstava v Clam-Gallasově paláci na Starém městě, která potrvá do 25.května 2005.
V úterý po Velikonocích byla zahájena prezentace Podzvičinska.
Třetí reprezentační ples sdružení na Žofíně v Praze
Prezentace Telčska zahájena
Spolupráce Informačního centra s firmou Taiko
Další schůzka řídící rady projektu ICVR.
V informačním centru venkovských regionů byl instalován informační kiosek.
Informační centrum venkovských regionů.Copyright 1998-2023 © Luděk Šorm