[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Středočeský kraj


MĚLNICKÝ VRKOČ

Mělník

Kontakt

Alena Wolfová
Kněžny Emmy 229
276 01 Mělník
Česko (CZ)
tel: (+420) 315 622 213
(+420) 315 640 149
fax: (+420) 315 622 071
Přehlídka se koná 1x za 2 roky v první polovině měsíce června v Mělníku. Od roku 1998 je spojena s obnoveným folklorním festivalem "Mělnický vrkoč". Spolupořadateli jsou vedle Folklorního sdružení ČR Sdružení Mělnický vrkoč, Město Mělník, folklorní soubory Jarošovci Mělník a Jarošáček ZUŠ Mělník. Přehlídku a festival podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo kultury ČR a řada dalších institucí, organizací, firem a podnikatelů. Přehlídky se zúčastňují české dětské folklorní soubory, které získaly doporučení odborných porot regionálních přehlídek dětských folklorních souborů v předešlém roce v počtu odpovídajícím finančním možnostem FoS ČR a host přehlídky - vybraný dětský folklorní soubor z Moravy nebo Slezska. Festivalu Mělnický vrkoč se účastní zejména folklorní soubory středních Čech a další vybraní účastníci.
Rámcový program přehlídky:
Pátek 7.6.2002

do 09:30 příjezd účastníků na místa vystoupení
od 10:30 vystoupení dětských souborů pro školní mládež
(Masarykův kulturní dům v Mělníku, Společenské domy Kralupy nad Vltavou a Neratovice) po vystoupení oběd a příjezd všech do Mělníka
14:00 Volná vystoupení dětských souborů
(náměstí Míru, náměstí Karla IV. a nádvoří Zámku Mělník)
18:00 Vítají Vás Jarošovci a jejich hosté (MDK Mělník)

Sobota 8.6.2002

10:00 Průvod účastníků festivalu městem, Svatoantonínský jarmark
náměstí Míru
11:30 setkání vedoucích souborů, pořadatelů a sponzorů na mělnické radnici
14:00 Česká zemská přehlídka dětských folklorních souborů
náměstí Míru
16:30 Odjezd dětských souborů
17:00 Mělnický vrkoč - přehlídka folklorních souborů
náměstí Míru
20:00 Večerní zábava
Masarykův kulturní dům Mělník

Tisková zpráva
Ve dnech 7. a 8. června 2002 se v Mělníku uskuteční V. ročník Zemské přehlídky českých dětských folklorních souborů, která je již od roku 1998 spojena s obnoveným folklorním festivalem MĚLNICKÝ VRKOČ (česká zemská přehlídka se koná jako bienále od roku 1994; první ročník se konal v Poděbradech, druhý v roce 1996 již v Mělníku, ovšem teprve v roce 1998 se přehlídka poprvé uskutečnila společně s festivalem Mělnický vrkoč). Hlavním pořadatelem přehlídky je Folklorní sdružení české republiky. Spoupřadateli jsou tradičně Sdružení Mělnický vrkoč, Město Mělník a folklorní soubory Jarošovci a Jarošáček z Mělníka. Přehlídku i festival podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo kultury ČR a řada dalších institucí, organizací , firem a podnikatelů. Záštitu nad oběma akcemi přebírá místopředseda Senátu P ČR Jan Ruml a hejtman Středočeského kraje Petr Bendl.
Zemské přehlídky se zúčastní české dětské folklorní soubory, které získaly doporučení odborných porot na regionálních přehlídkách dětských folklorních souborů v předešlém roce. Definitivní počet souborů bude odpovídat finančním možnostem FoS ČR coby hlavního pořadatele. Jako host se představí vybraný dětský folklorní soubor z Moravy nebo Slezska.
Zemská přehlídka českých dětských folklorních souborů, stejně jako Zemská přehlídka moravských a slezských dětských folklorních souborů, která se koná vždy lichých letech v Kroměříži (jen jedenkrát výjimečně v Zábřehu na Moravě), sledují jako hlavní cíl motivovat k tvůrčí práci širokou základnu dětských foklorních souborů, a tvoří spolu s Národní přehlídkou dětských folklorních souborů, pořádanou také ve dvouletém cyklu Artamou Praha, vrcholnou konfrontaci výsledků práce dětí v oblasti tradiční lidové kultury.
Folklorního festivalu MĚLNICKÝ VRKOČ, v jehož rámci již potřetí česká zemská přehlídka dětských folklorních souborů probíhá a který potrvá o den déle, tedy do neděle 9. června 2002, se zúčastní především folklorní soubory ze středních Čech a další pozvaní hosté.
Účastníci zemské přehlídky i festivalu se v pátek 7. června 2002 představí i divákům v Kralupech nad Vltavou a Neratovicích.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 14.01.2002 v 12:27 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm