[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Středočeský kraj


11. Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť 2004

Základní informace o jedenáctém ročníku festivalu
Ve dnech 7. - 9. května 2004 bude probíhat již jedenáctý ročník Středočeského folklorního festivalu. Základní pořady se budou opět konat v obci Tuchlovice u Kladna, ale pořadatelé připravují některé pořady i mimo ni. Tato ojedinělá kulturní akce daného regionu si už našla své místo v srdcích mnoha pravidelných návštěvníků. V současné době je festival odborníky řazen mezi přední folklorní festivaly v rámci celé republiky.
Letošní ročník festivalu je pořádán opět pod záštitou středočeského hejtmana Petra Bendla. Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení České republiky, Pražská folklorní unie a obec Tuchlovice za finančního přispění Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a KÚ Středočeského kraje a ve spolupráci s Ochranným svazem autorským. Mediálními partnery Středočeského folklorního festivalu v Tuchlovicích jsou Český rozhlas, Rádio Proglas a Mediatel Zlaté stránky.Festivalu se účastní folklorní soubory z Čech, Moravy, Slovenska i z dalších zemí. Základ však tvoří soubory ze Středních Čech a z Prahy.
Festival bude zahájen v pátek (7. května) v 18,30 hodin v prostorách rekonstruovaného kostela sv. Havla v Tuchlovicích pořadem "Písně, které vracejí čas" souboru dobových nástrojů Chairé po vedením J. Krčka. V sále kulturního domu DUO v Novém Strašecí se od 20 hodin v rámci programu nazvaného "Vítejte u nás" představí domácí soubor Čtyřlístek a jeho hostující soubory. Sobota (8. května) bude patřit dospělým souborům. Dopoledne se soubory představí volnými vystoupeními mezi 10. a 12. hodinou v obci Tuchlovice, po poledni (ve 13 hodin) budou zástupci souborů a hostů přijati starostou obce v hotelu Česká hospoda Tuchlovice. Od 14 hodin bude možné zhlédnout hlavní program "S písní a tancem nejen po Čechách, Moravě a Slovensku" v areálu bývalého letního kina, kde se představí všechny zúčastněné dospělé soubory. Od 19 hodin budou mít zájemci možnost učit se přímo od členů vystupujících souborů v rámci "Školy lidových tanců". Večer (od 20 hodin) proběhne v sále České hospody staročeská "Pouťová tancovačka". Bohatý program bude pokračovat od 21 hodin v areálu přírodního kina pořady "Od všeho trošku" a "Masopustní hrou o svatbě", což jsou představení věnovaná 55. výročí založení souboru Gaudeamus. Večer bude završen ve 22.30 ohňostrojem před Českou hospodou a ve 23 hodin folklorním nokturnem s názvem "Dostaveníčko pod lipami", opět v prostorech bývalého letního kina. Nedělní dopoledne a odpoledne (9. května) pak bude patřit stejně jako v minulých letech dětským souborům. Mezi 10 a 12 hodinou vystoupí dětské soubory v obci Tuchlovice, ve 13 hodin přijme zástupce zúčastněných dětských souborů starosta Tuchlovic a den vyvrcholí přehlídkou dětských středočeských souborů a jejich hostů "Přijeli jsme na pou".
Festivalu se zúčastní folklorní soubory z Čech, Moravy, Slovenska i z dalších zemí. Základ však tvoří soubory ze Středních Čech a z Prahy. Letos se divákům představí celkem 19 souborů:

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 27.04.2004 v 07:44 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm