[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Středočeský kraj


Pátek na Tuchlovické pouti

14. ročník Středočeského folklorního festivalu - Tuchlovická pouť
14. ročník Středočeského folklorního festivalu - Tuchlovická pouť - zahájil ženský komorní sbor Bella Musica z Českých Budějovic již v pátek v Tuchlovickém kostele sv. Havla.
"Domácí" soubor Čtyřlístek pak ve večerním pořadu Vítejte u nás, představil v Novém Strašecí soubory Turnička ze slovenské Liptovské Tepličky, Lipta z valašského Liptálu a pěvecký sbor Bella Musica.
Ředitel festivalu Bohuslav Chochola přivítal v naplněném sále Kulturního zařízení poslankyni Sněmovny Parlamentu ČR Annu Čurdovou, ředitelku odboru ministerstva kultury ČR Zuzanu Malcovou, předsedu FoS ČR Zdeňka Pšenicu a další hosty.
Páteční pořad zahájil soubor Čtyřlístek z Nového Strašecí tradičními tanci a písněmi ze Středních Čech, sympatický českobudějovický ženský sbor Bella Musica pod vedením Jaroslavy Koulové zazpíval sérii stylizovaných lidových písní převážně z Jižních Čech. Velký ohlas mělo vystoupení dětí a mladých členů souborů z Podtatranské vesničky Liptovská Teplička, kteří s elánem předvedli dětské hry, tance a písně liptovsko goralského folkloru.
Poté se diváci přenesli na Valašsko prostřednictvím souboru LIPTA z Liptálu. Sympatické byly tance v podání tanečních seniorských párů a zejména mladých ogarů a děvčic, kteří předvedli své pěvecké i taneční umění za doprovodu cimbálové muziky.
Vyvrcholením večera, který nazval průvodce Bohouš Chochola předehrou celé Tuchlovické pouti, byla premiéra nového, koncipovaného pásma souboru Čtyřlístek - O svatém Jánu, jehož autory jsou členky souboru Zuzana Stránská a Tereza Mikovcová.

Dušan Macháček

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 05.05.2007 v 14:56 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm