[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Středočeský kraj


13. ročník folklorního festivalu ve Středních Čechách

Tisková zpráva
logo festivalu
Ve dnech 5. až 7. května 2006 proběhl v obci Tuchlovice nedaleko Kladna 13. ročník Středočeského folklorního festivalu, který se koná pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Petra Bendla a je jednou z prioritních kulturních akcí tohoto regionu.
Festival, který se za krátkou dobu své existence stal jednou z nejvýznamnějších akcí podobného druhu v rámci celé České republiky, podporuje kromě již zmíněného Středočeského kraje také Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR prostřednictvím Folklorního sdružení ČR.
Pro obec Tuchlovice je tato akce největším počinem v průběhu celého roku a to se také projevuje ve vynikající spolupráci obce s organizátory festivalu, kterými jsou především Pražská folklorní unie a novostrašecký soubor Čtyřlístek.
Během programů se od pátku do neděle představilo v osmi pořadech 16 dospělých a dětských souborů s folklorem z Čech, Moravy, Slovenska a dokonce z dalekého Jekatěrinburgu. Jako hosté festivalu byli soubor Chaire z Příbrami a soubor Ondráš z Brna. Na jevišti se vystřídalo téměř 600 účinkujících. Vzhledem k tomu, že počasí se na rozdíl od předchozích ročníků vydařilo, odpovídala tomu i návštěvnost, která byla příjemně vysoká a pořady byly diváky vysoce oceňovány bouřlivým aplausem, velmi často i v průběhu vystoupení.
Mezi hosty festivalu nechyběly ani významné osobnosti společenského a kulturního života, například místopředsedkyně kulturního výboru PS P ČR Anna Čurdová, senátor Ladislav Svoboda a další.
Právě proběhlá akce opět potvrdila, že nadšení a láska k lidovému odkazu našich předků přináší ovoce i v tak netradiční folklorní oblasti jako jsou Střední Čechy.
Mediálními partnery festivalu jsou: Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura.
Festival rovněž podpořili:
ACR Alfa
OSA
SHČMS
Gymnázium J.A.Komenského Nové Strašecí
G.Fox security services s.r.o.
TG TISK s.r.o.Lanškroun
Firma Folprecht
TOI TOI snitární systémy s.r.o.
RELAX RADIO
Hotel Tuchlovice
České lupkové závody, a.s.
KRUŠOVICE
Coca-Cola
MAO stavební společnost
SANITAR s.r.o.
KLIKA & DVOŘÁK s.r.o.
STAVEXA Stochov s.r.o.
RELAX RADIO
AGENTURA REGIA
UNISERVIS Hašek, s.r.o.
NALA-PAK s.r.o.
Nová Laura

Zpracoval: Josef Ovčáček, 8.5. 2006

Kontakt: RNDr. Bohumil Chochola - ředitel festivalu
Tel.: 604 384 424, E-mail: gymn.novstra@iol.cz
Gaudeamus
Čtyřlístek
Žerotín
Chairé
VUS Ondráš

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 08.05.2006 v 19:09 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm