[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Středočeský kraj


XI. Sochovy národopisné slavnosti
27. srpna 2005 - Lhotka pod Ondřejníkem
10. Adámkovy folklorní slavnosti v Hlinsku
27. a 28. srpna 2005
VI. FOLKLORNÍ FESTIVAL
FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI 2005
26. až 27. srpna 2005
36. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2005

Opět se přiblížila doba, kdy se ve Lhotce pod Ondřejníkem konají Sochovy národopisné slavnosti. Konají se na počest Vincence Sochy, sběratele lidových písní a tanců okolo hory Ondřejníka, zakladatele a dlouholetého vedoucího folklorního souboru Pilky, který větší část svého života prožil právě ve LhotcePůvodně úzký okruh zúčastněných souborů se začal postupně rozšiřovat, na slavnostech však stále vystupují především dětské a dospělé soubory z lašského regionu.
Od roku1996, vždy poslední sobotu a neděli v srpnu, se v Hlinsku konají Adámkovy folklorní slavnosti (AFS). Tyto slavnosti nesou jméno hlineckého rodáka JUDr. Karla Václava Adámka, který se velkou měrou zasloužil o zachování lidových tradic na Hlinecku. Pořadatelé festival zasadili do překrásného prostředí městské části Betlém, který je součástí Souboru lidových staveb Vysočina a tvoří přirozenou kulisu slavností.
Cílem AFS je udržení odkazu předků na Vysočině a výchova k úctě k tomuto odkazu. Lidová píseň a tanec se stává prostředníkem této výchovy

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 18.08.2005 v 09:54 hodin


Copyright 1998-2023 © Luděk Šorm