[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Středočeský kraj


Lázně Ostrožská Nová Ves [ Lázeňské zařízení ]

Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves leží v srdci Moravského Slovácka, asi 8 km od okresního města Uherského Hradiště. Samotná obec Ostrožská Nová Ves je vzdálená asi 1 km. Budovy lázní jsou obklopeny 10 hektarovým lesoparkem. Ostrožská Nová Ves leží v rovinaté krajině , obklopené z jedné strany hřebenem Bílých Karpat, z druhé Chřibami s typickou dominantou hradu Buchlova.


Léčba:
Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves se zabývají léčením:
1) onemocnění pohybových orgánů, zejména velkých, ale i malých kloubů
2) onemocnění kloubů páteře
3) onemocnění kůže

Hlavní léčebnou procedurou jsou sirné koupele. Používá se k nim vlastní minerální voda, která se získává z několika vrtů za centrální lázeňskou budovou. Tato přírodní minerální voda se zachycuje v hloubce kolem 50 m a vydatnost každého vrtu činí zhruba 40 l za minutu. Jde o studenou, bezbarvou, čirou minerální vodu s výrazně sirovodíkovým pachem.

Historie lázní:
Zmínky sahají až do roku 1903, kdy na popud místního rodáka ThDr.Botka byl prokázán léčivý účinek pramenů sirné vody, vyvěrajících v bažině nedaleko obce. Z původních malých obecních lázní s budovou se 6 koupelovými kabinkami a čekárnou se postupem času vybudovaly lázně do dnešní podoby.

V roce 1995 byla započata rekonstrukce lázní. Byl přestavěn a zmodernizován balneoprovoz, byly vybudovány nové jedno a dvoulůžkové pokoje. V roce 2001 byly nově opraveny dvě lázeňské vilky Vlasta a Šárka, které se nacházejí asi 50 m od hlavní lázeňské budovy a poskytují ubytování ve dvoulůžkových pokojích.

V roce 2002 proběhla poslední etapa této rozsáhlé rekonstrukce a to dostavbou nového traktu hlavní lázeňské budovy. V této části je nová stravovací část s kuchyní a jídelnou, rehabilitační bazén se saunou, kabinety pro individuální tělocvik, fit-centrum, nové prostory pro elektroléčbu. Zároveň došlo k rozšíření ubytovací částí o 70 lůžek v jedno a dvoulůžkových pokojích

Ubytování:
Pacienti jsou ubytováni v hlavní lázeňské budově v jedno- a dvoulůžkových pokojích. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, jsou vybaveny kabelovou TV a telefonem s přímou volbou.
Ve vilách Vlasta a Šárka jsou dvoulůžkové pokoje, vybavené stejně sociálním zařízením, kabelovou TV a telefonem s přímou volbou.

Ve volném čase mohou hosté využít služeb kosmetického a kadeřnického salonu nebo pedikúry. Sirnaté lázně nabízí svým hostům sportovní a kulturní vyžití:

-Koupání ve štěrkopískových jezerech
-Rybaření
-Jízda na kole
-Hra stolního tenisu nebo ruských kuželek
-Tenisový kurt v obci Ostrožská Nová Ves
-Každý čtvrtek hraje k tanci a poslechu živá hudba

Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves společně se sanatoriem MIRAMARE Luhačovice a sanatoriem ROYAL Mariánské lázně jsou členy skupiny ROYAL SPA, více informací:
www.royalspa.cz

KONTAKTNÍ ADRESA:

Lázně Ostrožská Nová Ves
Ostrožská Nová Ves 664
687 22 Ostrožská Nová Ves
Česko (CZ)
tel: (+420) 572 437 200
(+420) 572 437 250,252
fax: (+420) 572 437 252

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.laznenovaves.cz

AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 56, 24.03.2005 v 09:45 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm