[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Středočeský kraj


Bertiny lázně Třeboň s. r. o. [ Lázeňské zařízení ]

Využívání přírodních léčivých zdrojů patří mezi nejstarší prostředky, které byly vlastní člověku ve všech etapách vývoje. Organizovaná lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání více než 100 let. Je historickou skutečností, že v roce 1883 absolvovali první pacienti lázeňskou léčbu v Bertiných lázních, které založil a uvedl do provozu místní učitel a kronikář Hucek. Na břehu Zlaté stoky, s výhledem do rozsáhlých luk s lesnatým horizontem, postavil lázeňskou budovu a tak byl položen základ třeboňského lékařství.

Vedle základních léčebných procedur založených na bázi kombinování slatinných koupelí a zábalů s ručními masážemi Bertiny lázně využívají také široký okruh vodoléčebných procedur, jako jsou například podvodní vířivé a perličkové, masáže, přísadové koupele, vířivky horních a dolních končetin a střídavá nožní koupel v tzv. Kneippově chodníku.

K moderním léčebným postupům patří rovněž využití laserové techniky, elektroléčby, parafinových zábalů a plynových injekcí.

Součástí nově vybudovaného vodoléčebného komplexu lázní je víceúčelový rehabilitační bazén s různými masážními efekty. Vedle bazénu je k dispozici kombinovaná lázeň pro osm osob s podvodní vířivou a perličkovou masáží.

Léčí se zde:
- bolestivé stavy páteře a kloubů
- poúrazové a pooperační stavy
- stavy po kloubních náhradách
- artrózy
- revmatická onemocnění
- Bechtěrevova nemoc
- dna a hyperurikemický syndrom
- bolestivé stavy měkkých tkání

KONTAKTNÍ ADRESA:

Bertiny lázně Třeboň s. r. o.
Tylova 1
379 15 Třeboň
Česko (CZ)
tel: (+420) 384 754 111
fax: (+420) 384 754 461

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.spas.cz

AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 2, 24.03.2005 v 12:07 hodin


Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm